Zarzecze

Byli już u nas...

"Baza w Zarzeczu to idealne miejsce na obóz nad jeziorem żywieckim. Bliskość do jeziora, własna przystań z jednej strony, dobry punkt na wycieczki piesze z drugiej. Życzliwa i pomocna kadra Ośrodka, dopełnia paletę zalet  - "Zarzecze" polecam wszystkim, którzy chcieliby spędzić wakacje w pobliżu gór i wody" (Michał Kowalski / Hufiec Chrzanów)

"Rodzinna atmosfera, własny kawałek lasu i jezioro z wielkimi schodami sprzyja organizacji zajęć, gier i wszystkiemu co można robić na świeżym powietrzu. Na bazie trudno się nudzić, bo ma wszystko co potrzebne, a i oczywiście kucharz pierwsza klasa!" (Agata Murat)

"Odpowiednie miejsce na wypady dla wodniaków, ale nie tylko!
W sam raz na górskie wyprawy i zajęcia taktyczne na poligonie paintball'owym." (Karolina Nowak)

"Baza bardzo przyjemna. Dużym plusem jest jezioro które znajduje się całkiem niedaleko od domków."

"Dobre jedzenie, ale mało terenu leśnego. Dobra przystań i przyjaźni ratownicy."

"Fantastyczna atmosfera, zaletą jest lokalizacja przy jeziorze."

"Usytuowanie bazy: dostęp do kąpieliska i ciekawe tereny na przygotowanie gry terenowej."

"Ciekawe miejsce, świetny dostęp do kąpieliska, fajna atmosfera."

"Baza w dobrej lokalizacji, blisko do wyjścia w góry, dostęp do zalewu, możliwość korzystania z łódek, kajaków i rowerów wodnych."

"Pamiętam tę bazę i bardzo zapadła mi w pamięć ponieważ złożyłam tam Przyrzeczenie Harcerskie. Jeżdżę tam co roku, jak nie z drużyną to prywatnie. Najbardziej lubię te duże schody do jeziorka. Baza świetna również na kursy."

"Bardzo duży i zróżnicowany teren. Możliwość noclegu w domkach oraz namiotach. Dostęp do jeziora i lasu."

"Uważam, że to baza bardzo fajna (ciekawe położenie, okolica). Potrzebuje kilku modernizacji (łazienki) i zagospodarowania terenu w ciekawy sposób, aby być idealną baza harcerską. Osobiście bardzo lubię ta bazę ze względu pewnie na sentyment, że tam był mój pierwszy biwak i na pewno wrócę tam nie raz ;)"

"Baza znajduje się nad jeziorem, który umożliwia realizację bogatego programu dla drużyn wodnych, natomiast pozostali znajdą wiele terenów na gry terenowe i wycieczki piesze. Dodatkowo na terenie bazy znajduje się skarpa, która świetnie nadaje się do składania Przyrzeczeń lub Zobowiązań :)"

"Baza ma dwie podstawowe zalety - jest w górach i nad jeziorem, co harcerze uwielbiają. Świetna atmosfera życzliwości, pyszne jedzenie, którego zawsze dla każdego jest pod dostatkiem (to jedyna taka baza!) :)"

"Dobra okolica, z dala od miasta i blisko do gór."

"Świetna baza wypadowa, mnóstwo atrakcji dookoła - park linowy, kolejka na górę Żar, paintball, pływanie po jeziorze, wycieczki do żywca, bielska i w góry. Jedyne miejsce gdzie można było spać na piętrowych łózkach w namiotach."

"Ostatnio byłam tam w 2006 roku, dużym atutem jest jezioro, jeśli macie sprzęt wodny możecie organizować wycieczki do miasteczek i na tamę. Lubiłam rowerki wodne, które tam wypożyczaliśmy. W pobliżu są ładne szlaki górskie: można wybrać trasę będącą wyzwaniem dla harcerza starszego, albo taką która będzie odpowiadać dziesięciolatkowi."

"Baza w Zarzeczu jest dobrym miejscem na biwaki lub obozy harcerskie. Dużym atutem bazy jest dostęp do jeziora, można korzystać z rowerków wodnych lub innych sprzętów co jest miłym urozmaiceniem codziennych zajęć na obozie i podoba się dzieciom. Domki, w których można być zakwaterowanym są przestronne. Do dyspozycji jest też w miarę duża świetlica, gdzie mogą być prowadzone śpiewanki albo jakieś zajęcia plastyczne wymagające stołów itp."

"Baza jest położona nieopodal góry Żar i jeziora Żywieckiego co daje mnóstwo możliwości spędzania aktywnie czasu z harcerzami. Baza jest obszerna, przystosowana zarówno dla zuchów (domki) jak i dla starszych harcerzy."

Chcesz przekazać nam swoją opinię na temat bazy? Napisz do nas: biuro@katowice.zhp.pl